“Alliance for death domination” – Cremation zine (Rep. Checa)

KARONTE/BLOODY BROTHERHOOD “Alliance ForDeathDomination”
(DeadSheepRec., 21:59, ESP, 2017)

Svojho 10 palcového vinylu sa dockala aj táto zaujímavo vyskladaná dvojica španielskych deathmetalových skupín. Preco píšem že zaujímavo vyskladaná? Lebo tu ide o fúziu legiend KARONTE (rok vzniku 1994) a novej krvi BLOODY BROTHERHOOD (rok vzniku 2011).

Vinyl otvárajú svojimi tromi skladbami služobne starší KARONTE, ktorí sa s nicím neserú a hrajú od podlahy ten svoj staroškolský death metal. Na svojej casovej ploche ponúkajú posluchácovi to najlepšie v duchu zlatých devätdesiatok. Ci už po zvukovej stránke, ale aj tej hudobnej tu ide o slušne zahrané retro, ktoré vdaka svojej stopáži nestihne nudit. Priznám sa že som už pocul aj lepšie zahrané retro, tu ide o taký lepší priemer. A nezachráni to veru ani spev v “Bentonovskom” štýle.

BLOODY BROTHERHOOD sa zjavne držia porekadla, že vek je len císlo. A tak si tu môžem vypocut od relatívne mladej skupiny materiál, ktorý by sa nestratil niekde na zaciatku devätdesiatych rokov. Už chápem preco si KARONTE vybrali za sparingov práve týchto “mladíkov”. Zvuk je “náhul” ako sa na starú školu patrí, muzika odsýpa ovela rýchlejšie ako pri predošlej skupine. Ukážka toho že nie je death metal ako death metal. Ale to nie je žiadna novinka.

Pri konecno rezultáte sa priklánam ku KARONTE, ktorí mi ponúkli na svojej ploche predsa len môjmu uchu zaujímavejšiu porciu death metalu.

Demon

http://cremationzine.blogspot.com.es/2017/07/cremation-zine-cislo-xvi-leto-2017.html